Lidský organizmus má nastavené biorytmy, které jsou pro jeho správné fungování velmi důležité. Správné nastavení mimo jiných faktorů ovlivňuje střídání dne a noci, tedy střídání světla a tmy. Pro klidný spánek a tvorbu spánkových hormonů je důležité zamezit přístupu světla do místností, kde lidé spí. Nejčastějším zdrojem rušivého světla, které dopadá na okna obytných místností, je světelná reklama, veřejné osvětlení nebo slavnostní osvětlení fasád. Možností omezení rušivého světla a nastavení limitů se nejprve zabývala Mezinárodní komise pro osvětlování CIE. Výsledky její práce pak byly v roce 2007 zakomponovány do Evropské normy EN 12464-2. Tato norma se sice primárně zabývá osvětlením venkovních pracovních prostor, ale jedna její část je věnována rušivému osvětlení včetně stanovení limitů. Níže je uvedena tabulka z této normy.
V této tabulce jsou stanoveny limity pro maximální osvětlenost fasád Ev (lx) objektů s okny obytných místností, maximální svítivosti svítidel I (cd) v posuzovaném směru, podíl světla vyzařovaného svítidly do horního poloprostoru ULR (%), jas osvětlených fasád Lb (cd.m-2) a maximální jas reklamních zařízení Ls (cd.m-2). Limity se dělí do 4 kategorií podle toho, v jaké zóně životního prostředí se nacházíme. Zóny se označují E1 až E4:
E1 velmi tmavé oblasti jako národní parky a chráněná území
E2 málo světlé oblasti jako průmyslové a obytné venkovské
E3 středně světlé oblasti jako průmyslové a obytná předměstí
E4 velmi světlé oblasti, centra měst a obchodní zóny
Př. V centru města E4 může být maximální osvětlenost na oknech obytných místností 5 lx v době nočního klidu, svítivost svítidel ve směru obytných místností nesmí překročit 2 500 cd, do horního poloprostoru může jít maximálně 25% světla vyzařovaného svítidly, jas fasád nesmí překročit 25 cd.m-2, jas reklamního zařízení (logo, LED obrazovka apod.) může být nastaven maximálně na 1000 cd.m-2.