I v novém školním roce 2018/2019 otevíráme možnost workshopů pro střední školy elektrotechnické, stavební a architektonické. Tentokrát vedle pohledu na zákonem stanovené parametry osvětlovacích soustav pro vnitřní a venkovní prostředí, vizualizace vnitřních prostorů dle normy, ukázky měřících zařízení nebo představení světlené laboratoře nabízíme i možnost workshopu na téma Systémy řízení osvětlení, který přinese ukázky těchto systémů včetně novinek v protokolu DALI, stanovení návratnosti investice a WEB – SERVER aplikace.
„Úvod do problematiky umělého osvětlení“ – 1 vyučovací hodina
Ukázky měřící techniky – jasový analyzátor, luxmetr, jasoměr (kalibrace dle platné normy).
Fotodokumentace z použití jasového analyzátoru v praxi.
Vizualizace osvětlení prostor dle platné normy (oslnění, nerovnoměrnost).
Představení světelné laboratoře.
Základní pojmy: křivka svítivosti, světelný tok, teplota chromatičnosti (Human Centric Lighting, cirkadiánní cyklus), index barevného podání a světelné spektrum.
Výhody a nevýhody LED osvětlení v domácnostech a na pracovištích (Flicker, energetické úspory, správný výběr LED zdrojů).
Výsledky nezávislých testů LED zdrojů.
Co znamená SMART CITY pro náš každodenní život.
„Systémy řízení osvětlení“ – 1 vyučovací hodina
Ukázky možností řízení osvětlovacích soustav.
Systémy Touch DIM, DALI, 1-10V
Protokol DALI.
Sběrnice, jednotlivé prvky systému (napájení, senzory, řídící jednotka, ovládací panely atd.), programování soustavy, vizualizace.
Stanovení návratnosti investice.
Výpočet úspor energie v závislosti na využití denního světla, řízení osvětlení dle udržovacího činitele, řízení osvětlovací soustavy v závislosti na přítomnosti osob.
Více informací o vzdělávacích projektech najdete ZDE.